Gruppeårsmøtet 17. februar kl 1900 - Teams

Postet av Botne SK - Orientering den 11. Feb 2021

Hei alle o-løpere og gruppemedlemmer!

Vårt gruppeårsmøte blir onsdag 17. februar kl 1900 på TEAMS. Bruk linken under for å logge inn i møtet. 

Kl 1900 – 1930:

Før de formelle årsmøtesakene setter vi av en halvtime til å drøfte sesongens trenings- og aktivitetsopplegg, og vi vil gjerne at så mange som mulig av rekruttenes foreldre deltar på denne sesongplanleggingen.


Ca kl 1930 – årsmøtesaker:

1.    Møteregler, valg av møteleder og referent

2.    Orienteringsgruppas årsberetning for 2020

3.    Orienteringsgruppas regnskap for 2020

4.    Orienteringsgruppas handlingsplan for 2021

5.    Orienteringsgruppas budsjett for 2021, inkl evt. treningsavgifter

6.    Valg til gruppestyret, og andre verv i gruppa

Årsmøtedokumentene til behandling legges ut på vår hjemmeside:


Bruk linken for å logge inn på møtet. Kopier lenken til adressefeltet i nettleseren. Test gjerne linken i god tid før møtet.

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_MTY0MTdhNzMtOTI2NC00OTZmLTkxMGEtNzM2NDM2NjQ3NzQ5%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22c8823c91-be81-4f89-b024-6c3dd789c106%22%2c%22Oid%22%3a%2287079269-2dfc-4808-bcea-c643ebd5cd95%22%7d
0 Kommentar

Jubelsesongen er over!

Postet av Botne SK - Orientering den 18. Okt 2020

 år har vi hatt hele 2646 deltakere på Stolpejakten i Holmestrand. Det er mer enn 2018 og 2019 tilsammen. I alt er det registrert 72638 stolpebesøk.!!!
Vi har 199 registrerte deltakere i turorienteringen.
Vi takker alle Stolpejegerne og turorientererne for innsatsen, som vi selvfølgelig er overmåte godt fornøyd med.
På grunn av corona-situasjonen blir avslutningsmarkeringen noe mer dempet enn annonsert, da Botnestua må holdes stengt av hensyn til barnehagedriften. . Vi holder et utendørsarrangenement for rekruttene i kveld søndag 18. oktober fra kl 1600, med løypetilbud og aktiviteter fra tidtakerbua ved parkeringsplassen.
Pølsegrillen og kaffekanna er varm fra rundt kl 1700. Turoienteringsmerker blir utdelt til de som møter opp fra kl 1800. Kl 1815 presenteres vinnerne av gavekortene for turorienteringen og for Stolpejakten.
Alle er hjertelig velkommen innom Langrennsbua ved Botnestua for rekruttavslutningen kl 1600, og en hyggelig prat og oppsummering av årets stolpejakt og turorienteringsesong fra kl 1800 i kveld søndag.


0 Kommentar

Orienteringsgruppas treninger FOM 14.Mai

Postet av Botne SK - Orientering den 10. Mai 2020

                                                                                                                   10.05.2020

 

  • Koronasituasjonen i vår gjør at orienteringsgruppa i Botne skiklubb må endre noe på de tradisjonelle treningene, så gjeldende regler for smittevernstiltak må følges.

 

  • Fra og med Torsdag 14.. mai vil våre treninger gå litt mer tilbake til normale mønstre, men fortsatt frammøte mellom kl 18.00 og 18.30.

 

  • Fra 28. mai vil vi bruke Touch Free postenheter, slik at vi får registrert tidene uten at løperne behøver å ta på postene. Da bruker vi en ny kvitteringsbrikke som heter Emittag, som vi også vil selge på de neste treningene til 600 kr/stk mot normalpris 775 kr. Disse Touch Free postenhetene henger bare ute på torsdagstreningene. Kompass kan lånes.

 

  • Våre treningsløyper passer nybegynnere, de som har vært med litt før, og erfarne.
  • Treningene er gratis, men vi håper de fleste velger å melde seg inn i Botne skiklubb.
  • I etterkant av treningene vil postene ligge ute fram til tirsdag kveld, men touch free postenehtene blir tatt inn rett etter treninga torsdag. Kart kan dere skrive ut selv fra vår Facebook-side Botne orientering fra hver torsdag kveld. Meld gjerne fra på SMS til undertegnede ved gjennomført løype (se premiering nedenfor).

 

Våre planlagte treninger i vårsesongen:

Dato

Ukedag

Oppmøte

  Sted

14. mai

torsdag

18.00-18.30

Bassengparken. Tennisbanen

21. mai

torsdag

18.00-18.30

Bassengparken. Tennisbanen

28. mai

torsdag

18.00-18.30

Botne skole, 17. maisletta

4. juni

torsdag

18.00-18.30

Botne skole, 17. maisletta.

11. juni

torsdag

18.00-18.30

Botnestua

18. juni

torsdag

18.00

Ekebergveien 11 (Klubbmesterskap)

 

 

  • Personer med symptomer på forkjølelse skal holde seg hjemme, vask hender godt før og etter oppmøte. Hold minst en meters avstand til andre enn familiemedlemmer. Foreldre løper/går sammen med sine barn, og passer på at barna følger smittevernreglene.

 

  • Etter sommerferien starter treningene opp 20. august på Botnestua.
  • Premieutdeling etter deltakelse for barn/ungdom på Botnestua 18. oktober kl. 18.00.
  • Treningsoversikten finnes også på Facebook-sida Botne orientering og hjemmesida www.botneskiklubb.no

 

For spørsmål, ta kontakt med treningsansvarlig Jan Tore Foss, tlf. 916 32 639.


0 Kommentar

Test yngve

Postet av Botne SK - Orientering den 10. Mai 2020

test tull


0 Kommentar

Stolpejakt General Kai Midtskogen hedret

Postet av Botne SK - Orientering den 8. Mai 2020

Kai Midtskogen hedres av Styret i Botne Orientering!

Stolpejakt- og Tur-Orienterings-ansvarlig Kai Midtskogen ble hedret av Styret i O-gruppa for hans utrettelige arbeid med Stolpejakten og Tur-Orientering de seneste årene og spesielt i år, hvor vi var rekordtidlig ute med oppstart av Tur-Orientering også fordi det var ekstra tidlig bart i skogen, men også for å kunne tilby Holmestrands befolkning spennende og utfordrende skogsturer i Holmestrands skoger.

På Torsdag startet også årets Stolpejakten opp i Holmestrand, der Kai har vært med på å finne og velge de 75 Stolpeplasseringene i samarbeid med flere og spesielt klubbens ene funksjonshemmede og sin mangeårige kone Heidi Næss Midtskogen, som har støttet opp om sin manns enorme interesse for turer i skog og mark og nå også i urbane områder, slik at folket kan få spennende og innholdsrike turer, der årets Stolpejakt har informasjon om Holmestrands kunstnere og kunstverk, som Holmestrands patriot Vidar Ullenrød har utarbeidet og som kommer opp på telefonen når du scanner QR koden på de stolpene som har denne informasjonen.

Orienteringsgruppas leder Yngve Mobråthen var innom Kai i ettermiddag i et kort øyeblikk, før han skulle på Saueråsen for å finne fine plasser for å ha neste års Tur-Orienteringsposter. Kai fikk overrakt sykkelkartstativ, slik at han har kartet lett tilgjengelig når han skal finne neste års Stolpeplasseringer og blomster som hans kone fikk med engang.

Styret i Botne skiklubbs Orienteringsgruppe takker igjen kai for hans innsats.

På bildet ses fra venstre Heidi Næss Midtskogen, Yngve Mobråthen og Kai Midtskogen


0 Kommentar

Levert av IdrettenOnline